BC1098
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.41 | £ 43.69 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, SEMI-AUTO |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.19kg |
| Disc Diameter | 284mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1:54 mm |
| Man | ATE |
| Add Info | IN FRONT OF AXLE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC708R | RollCo |
| 83-2757 | ELSTOCK |
| 832757 | ELSTOCK |
| 542414 | OPEL |
| 95517023 | OPEL |
| 95522669 | OPEL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||