BC1088
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.77 | £ 42.92 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | MANUAL, SEMI-AUTOMAT |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | AUDI, SEAT, SKODA, VW |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.09kg |
| Disc Diameter | 256mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1:54 mm |
| Man | MANDO |
| Add Info | IN FRONT OF AXLE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC703R | RollCo |
| 6C0 615 124 | AUDI |
| 2Q0 615 124 | AUDI |
| 83-2711 | ELSTOCK |
| 832711 | ELSTOCK |
| 6C0 615 124 | SEAT |
| 2Q0 615 124 | SEAT |
| 6C0 615 124 | SKODA |
| 2Q0 615 124 | SKODA |
| 6C0615124 | VAG |
| 2Q0615124 | VAG |
| 6C0 615 124 | VW |
| 2Q0 615 124 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||