BC0802
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.15 | £ 34.98 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | PEUGEOT |
| Weight | 2.4Kg |
| Disc Diameter | 247mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC456R | RollCo |
| CA1980R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-1218 | ELSTOCK |
| 831218 | ELSTOCK |
| 4400P1 | PEUGEOT |
| 4400.P1 | PEUGEOT |
| DC83193 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC456R | ROLLCO |
| BHV674E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||