BC1058
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.38 | £ 43.66 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | MERCEDES-BENZ |
| Weight | 2.26kg |
| Disc Diameter | 295mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | TRW |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC688R | RollCo |
| 2044210481 | MERCEDES BENZ |
| 2044210881 | MERCEDES BENZ |
| 2044212481 | MERCEDES BENZ |
| A2044210481 | MERCEDES BENZ |
| A2044212481 | MERCEDES BENZ |
| 204 421 0481 | MERCEDES-BENZ |
| 204 421 2481 | MERCEDES-BENZ |
| A204 421 0481 | MERCEDES-BENZ |
| A204 421 2481 | MERCEDES-BENZ |
| 2044210481 | MERCEDES-BENZ |
| 2044212481 | MERCEDES-BENZ |
| 2044210881 | MERCEDES-BENZ |
| A2044210481 | MERCEDES-BENZ |
| A2044212481 | MERCEDES-BENZ |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||