BC0082
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.89 | £ 39.47 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | LANDROVER, VOLVO, FORD |
| Weight | 4.15Kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC104R | RollCo |
| CA2693R | BRAKE ENGINEERING |
| 831653 | ELSTOCK |
| 83-1653 | ELSTOCK |
| 1379932 | FORD |
| 1432361 | FORD |
| 1583139 | FORD |
| 6G912B294AA | FORD |
| 6G91-2B294-AA | FORD |
| 6G912B294AB | FORD |
| 6G91-2B294-AB | FORD |
| DC83719 | REMY AUTOMOTIVE |
| LR000568 | ROVER GROUP |
| BHS1294E | TRW |
| 8603754 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||