BC1036
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.32 | £ 37.58 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, CVT, MANU |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | NISSAN, RENAULT |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.75kg |
| Disc Diameter | 296 mm |
| Disc Thickness | 26 mm |
| Piston Diameter | 1:57 mm |
| Man | AKE |
| Add Info | TRAILING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC677R | RollCo |
| 83-2595 | ELSTOCK |
| 832595 | ELSTOCK |
| 41001-4EA0A | NISSAN |
| 410014EA0A | NISSAN |
| 4100 14E A0A | RENAULT |
| VSBC677R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||