BC0973
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.39 | £ 38.87 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | MERCEDES-BENZ |
| Weight | 4.11kg |
| Disc Diameter | 320mm |
| Disc Thickness | 30mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC645L | RollCo |
| 4214381 | MERCEDES-BENZ |
| 4214581 | MERCEDES-BENZ |
| 4216981 | MERCEDES-BENZ |
| 4217181 | MERCEDES-BENZ |
| A0004214381 | MERCEDES-BENZ |
| A0004214581 | MERCEDES-BENZ |
| A0004216981 | MERCEDES-BENZ |
| A0004217181 | MERCEDES-BENZ |
| VSBC645L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||