BC0942
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.89 | £ 43.07 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | KIA |
| Weight | 2.20Kg |
| Disc Diameter | 258mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | MAN |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC627R | RollCo |
| CA2624R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1617 | ELSTOCK |
| 871617 | ELSTOCK |
| 58230-2F400 | KIA/ HYUNDAI |
| 582302F400 | KIA/ HYUNDAI |
| 58210-2F300 | KIA/ HYUNDAI |
| 582102F300 | KIA/ HYUNDAI |
| DC73633 | REMY |
| VSBC627R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||