BC0922
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.82 | £ 45.38 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | NISSAN/ OPEL/ RENAULT/ VAUXHALL |
| Weight | 4.38kg |
| Disc Diameter | 305mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 2:45mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC617R | RollCo |
| CA2548R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-1954 | ELSTOCK |
| 831954 | ELSTOCK |
| 41001-00QAE | NISSAN |
| 4100100QAE | NISSAN |
| 4405526 | OPEL |
| 9121359 | OPEL |
| DC84009 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC617R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||