BC0912
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 24.60 | £ 29.52 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | KIA |
| Weight | 2.2Kg |
| Disc Diameter | 315mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 1: 43mm |
| Man | KAS |
| Add Info | VENTED, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC612R | RollCo |
| CA2806R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1280 | ELSTOCK |
| 871280 | ELSTOCK |
| 58230-3E000 | HYUNDAI |
| 582303 | KIA |
| 58230-3E600 | KIA |
| 582303E600 | KIA |
| 58230-3E000 | KIA |
| DC73485 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC612R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||