BC0907
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.59 | £ 33.11 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | HYUNDAI |
| Weight | 2.45Kg |
| Disc Diameter | 241mm, 251 |
| Disc Thickness | 18mm |
| Piston Diameter | 1: 51mm |
| Man | KAS |
| Add Info | LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC610L | RollCo |
| 82-2653 | ELSTOCK |
| 822653 | ELSTOCK |
| 58180-B9A70 | HYUNDAI |
| 58110-B9300 | HYUNDAI |
| 58110-B9700 | HYUNDAI |
| 58180-B9A30 | HYUNDAI |
| 58180B9A70 | HYUNDAI |
| 58110B9300 | HYUNDAI |
| 58110B9700 | HYUNDAI |
| 58180B9A30 | HYUNDAI |
| DC84950 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC610L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||