BC0627
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 34.19 | £ 41.03 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | FORD |
| Weight | 2kg |
| Disc Diameter | 252mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | LUCAS |
| Add Info | REAR, TRAILING, SOLID |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC368L | RollCo |
| 4116020 | DRI |
| 86-2106 | ELSTOCK |
| 862106 | ELSTOCK |
| 1355133 | FORD |
| 4N112553AA | FORD |
| 4N11-2553-AA | FORD |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||