BC0884
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.62 | £ 35.54 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | NISSAN, RENAULT |
| Weight | 3Kg |
| Disc Diameter | 238mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC497R | RollCo |
| CA1837R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0961 | ELSTOCK |
| 830961 | ELSTOCK |
| 7701 207 787 | NISSAN |
| 41001-00QAG | NISSAN |
| 4100100QAG | NISSAN |
| DC82829 | REMY AUTOMOTIVE |
| 7701 207 787 | RENAULT |
| VSBC497R | ROLLCO |
| BHW370E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||