BC0878
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.88 | £ 37.06 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | RENAULT |
| Weight | 2.62kg |
| Disc Diameter | 238mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1:48mm |
| Man | GIR |
| Add Info | SOLID, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC494R | RollCo |
| CA378R | BRAKE ENGINEERING |
| 7701 208 172 | DACIA |
| 7701 499 275 | DACIA |
| DC80055 | REMY AUTOMOTIVE |
| 7701 208 172 | RENAULT |
| 7701 499 275 | RENAULT |
| VSBC494R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||