BC0365
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.02 | £ 34.82 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | HONDA, ROVER, MG |
| Weight | 3.2Kg |
| Disc Diameter | 261mm |
| Disc Thickness | 21mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | GIR |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC227L | RollCo |
| CA670 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-0072 | ELSTOCK |
| 820072 | ELSTOCK |
| 45013-ST3-E00 | HONDA |
| 45012-S6D-E01 | HONDA |
| 45023-SK3-E00 | HONDA |
| 45013ST3E00 | HONDA |
| 45012S6DE01 | HONDA |
| 45023SK3E00 | HONDA |
| DC81906 | REMY AUTOMOTIVE |
| DC83181 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC227L | ROLLCO |
| EJP1439 | ROVER GROUP |
| GBC156 | ROVER GROUP |
| SEG000090 | ROVER GROUP |
| BHW207E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||