BC0871
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.94 | £ 39.53 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | MERCEDES-BENZ, VOLKSWAGEN |
| Weight | 2.94Kg |
| Disc Diameter | 272mm |
| Disc Thickness | 16mm |
| Piston Diameter | 1: 52mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC491L | RollCo |
| CA1845 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-1008 | ELSTOCK |
| 861008 | ELSTOCK |
| A001 420 6783 | MERCEDES-BENZ |
| 14206783 | MERCEDES-BENZ |
| 9024201602 | MERCEDES-BENZ |
| 9024202202 | MERCEDES-BENZ |
| A0014206783 | MERCEDES-BENZ |
| A9024201602 | MERCEDES-BENZ |
| A9024202202 | MERCEDES-BENZ |
| A902 420 1602 | MERCEDES-BENZ |
| A902 420 2202 | MERCEDES-BENZ |
| DC72844 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC491L | ROLLCO |
| BHS312E | TRW |
| 2D0615423B | VAG |
| 2D0 615 423B | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||