BC0805
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 41.87 | £ 50.24 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | FORD |
| Weight | 3.8Kg |
| Disc Diameter | 308mm |
| Disc Thickness | 16mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC458L | RollCo |
| CA3353 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-2577 | ELSTOCK |
| 862577 | ELSTOCK |
| 1768156 | FORD |
| 1843325 | FORD |
| BK21-2553-AB | FORD |
| BK212553AA | FORD |
| BK212553AB | FORD |
| DC74922 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC458L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||