BC0855
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 49.31 | £ 59.17 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | IVECO |
| Weight | 6.8Kg |
| Disc Diameter | 276mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 2: 42mm |
| Man | BRE |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC483L | RollCo |
| CA2238 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-1359 | ELSTOCK |
| 821359 | ELSTOCK |
| 42470837 | IVECO |
| 42536628 | IVECO |
| 504028767 | IVECO |
| 504090405 | IVECO |
| DC83666 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC483L | ROLLCO |
| BHS1489E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||