BC0828
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 46.50 | £ 55.80 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | AUDI |
| Weight | 4.48Kg |
| Disc Diameter | 345mm |
| Disc Thickness | 30mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC469R | RollCo |
| 8T0615124C | AUDI |
| 8T0615124 | AUDI |
| 8T0615124A | AUDI |
| 8T0615124B | AUDI |
| CA3137RP2 | BRAKE ENGINEERING |
| 832773 | ELSTOCK |
| 83-2773 | ELSTOCK |
| DC85229BK | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC469R | ROLLCO |
| BHX568E | TRW |
| 8T0 615 124A | VW |
| 8T0 615 124B | VW |
| 8T0 615 124C | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||