BC1038
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.26 | £ 35.11 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, CVT, MANU |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | CITROEN, MAZDA, PEUGEOT |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 2.35kg |
| Disc Diameter | 247 mm |
| Disc Thickness | 20 mm |
| Piston Diameter | 1:48 mm |
| Man | ATE |
| Add Info | LEADING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC678R | RollCo |
| 4400.J5 | CITROEN |
| 441060 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 4400J5 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 440000000 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 4400G8 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 4401F6 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 4400.J5 | PEUGEOT |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||