BC1442
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 59.32 | £ 71.18 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | BMW |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.23 Kg |
| Disc Diameter | 324mm |
| Disc Thickness | 30mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | ATE |
| Add Info | Behind the axle |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC925R | RollCo |
| 34116753660 | BMW |
| 3411 6753 660 | BMW |
| 830671 | ELSTOCK |
| 83-0671 | ELSTOCK |
| VSBC925R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||