BC0794
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.80 | £ 35.76 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | RENAULT |
| Weight | 3.1Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | GIR |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC452R | RollCo |
| CA2901R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0184 | ELSTOCK |
| 830184 | ELSTOCK |
| DC83509 | REMY AUTOMOTIVE |
| DC82139 | REMY AUTOMOTIVE |
| 7711 135 718 | RENAULT |
| VSBC452R | ROLLCO |
| BHW242 | TRW |
| BHW242E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||