BC0785
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 42.28 | £ 50.74 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FIAT, CITROEN, PEUGEOT |
| Weight | 4.9Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 2: 44mm, 4 |
| Man | BRE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC449L | RollCo |
| CA2850 | BRAKE ENGINEERING |
| 4401H8 | CITROEN |
| 4401L8 | CITROEN |
| 4400000000 | CITROEN |
| 4401.L8 | CITROEN |
| 1607377880 | CITROEN |
| 82-1345 | ELSTOCK |
| 821345 | ELSTOCK |
| 9949415 | FIAT |
| 77362702 | FIAT |
| 77364456 | FIAT |
| 735289103 | FIAT |
| 735361978 | FIAT |
| DC83220 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC449L | ROLLCO |
| BHV703E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||