BC0769
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.95 | £ 44.34 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | FORD, SEAT, VW |
| Weight | 2.68Kg |
| Disc Diameter | 294mm |
| Disc Thickness | 13.5mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC440L | RollCo |
| CA2457 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-0930 | ELSTOCK |
| 860930 | ELSTOCK |
| YM21-2B119-AA | FORD |
| YM212B119AA | FORD |
| DC72822 | REMY AUTOMOTIVE |
| DC72824 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC440L | ROLLCO |
| BHN186 | TRW |
| BHN186E | TRW |
| 7D0615423B | VAG |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||