BC1369
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 23.33 | £ 28.00 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, Manual |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | CHRYSLER, CITRO?N, DODGE, JEEP, LANCIA, MITSUBISHI, PEUGEOT |
| Weight | 1.76 Kg |
| Disc Diameter | 302mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:35mm |
| Man | AKEBONO |
| Add Info | CAR SUV |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC887L | RollCo |
| 1606294380 | CITROEN |
| 16 062 943 80 | CITROEN |
| 86-2396 | ELSTOCK |
| 862396 | ELSTOCK |
| BC54554 | ERA |
| K68020261AB | LANCIA |
| 4605A263 | MITSUBISHI |
| 1606294380 | PEUGEOT |
| VSBC887L | ROLLCO |
| RAB85665 | SMART |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||