BC0732
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.66 | £ 40.39 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | MERCEDES-BENZ |
| Weight | 4.08Kg |
| Disc Diameter | 295mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | TRW |
| Add Info | LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC421R | RollCo |
| CA3119R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-2485 | ELSTOCK |
| 832485 | ELSTOCK |
| A0004213881 | MERCEDES-BENZ |
| 4216881 | MERCEDES-BENZ |
| 4213881 | MERCEDES-BENZ |
| A0004216881 | MERCEDES-BENZ |
| DC84653 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC421R | ROLLCO |
| BHS1310E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||