BC1180
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.82 | £ 36.98 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | NISSAN |
| Weight | 4.61kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1:57mm |
| Man | NISSAN |
| Add Info | FRONT, LEADING, VENTED |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC750R | RollCo |
| 3220820 | DRI |
| 83-2280 | ELSTOCK |
| 832280 | ELSTOCK |
| 41001-ET00A | NISSAN |
| 41001-3DN0A | NISSAN |
| 41001ET00A | NISSAN |
| 410013DN0A | NISSAN |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||