BC0722
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 42.22 | £ 50.66 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | CITROEN, PEUGEOT/FIAT |
| Weight | 6.90Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 2: 44mm, 4 |
| Man | BRE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC416R | RollCo |
| CA2805R | BRAKE ENGINEERING |
| 4401.J7 | CITROEN |
| 1607876080 | CITROEN |
| 83-1914 | ELSTOCK |
| 831914 | ELSTOCK |
| 77364043 | FIAT |
| 51885201 | FIAT |
| 77365978 | FIAT |
| 735353859 | FIAT |
| 71793161 | FIAT |
| 71793160 | FIAT |
| 71793159 | FIAT |
| 4401.J7 | PEUGEOT |
| 4401J7 | PEUGEOT |
| DC83911 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC416R | ROLLCO |
| BHS1065E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||