BC0702
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.79 | £ 38.15 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | AUDI, SEAT, SKODA, VW |
| Weight | 3.8Kg |
| Disc Diameter | 312mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC406R | RollCo |
| 5G0 615 124 | AUDI |
| 8V0 615 124A | AUDI |
| 8V0 615 124D | AUDI |
| 5G0 615 124C | AUDI |
| 5G0 615 124E | AUDI |
| 8V0615124D | AUDI |
| 8V0615124A | AUDI |
| CA3252R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-2472 | ELSTOCK |
| 832472 | ELSTOCK |
| DC84805 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC406R | ROLLCO |
| 5G0 615 124 | SEAT |
| 8V0 615 124A | SEAT |
| 8V0 615 124D | SEAT |
| 5G0 615 124C | SEAT |
| 5G0 615 124E | SEAT |
| 5G0 615 124 | SKODA |
| 8V0 615 124A | SKODA |
| 8V0 615 124D | SKODA |
| 5G0 615 124C | SKODA |
| 5G0 615 124E | SKODA |
| BHX586E | TRW |
| 5Q0615106CG | VAG |
| 5G0615124 | VAG |
| 5G0615124C | VAG |
| 5G0615124E | VAG |
| 5G0 615 124 | VW |
| 8V0 615 124A | VW |
| 8V0 615 124D | VW |
| 5G0 615 124C | VW |
| 5G0 615 124E | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||