BC0664
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.34 | £ 43.61 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | FORD |
| Weight | 4.4Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 2: 48mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC387R | RollCo |
| CA3061R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-1955 | ELSTOCK |
| 831955 | ELSTOCK |
| 1433941 | FORD |
| 6C11-2B120-AD | FORD |
| 6C11-2B120-AC | FORD |
| 6C112B120AB | FORD |
| 1371370 | FORD |
| 1521149 | FORD |
| 6C112B120AD | FORD |
| 6C112B120AC | FORD |
| 6C11-2B120-AB | FORD |
| DC84253 | REMY |
| VSBC387R | ROLLCO |
| BHV681E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||