BC0655
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.17 | £ 32.60 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FORD |
| Weight | 2.42kg |
| Disc Diameter | 258mm |
| Disc Thickness | 23mm |
| Piston Diameter | 1:54mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC383L | RollCo |
| CA2993 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-1913 | ELSTOCK |
| 821913 | ELSTOCK |
| 1766840 | FORD |
| 1550207 | FORD |
| 8V512B302AA | FORD |
| 8V512B302AB | FORD |
| 8V51-2B302-AA | FORD |
| 8V51-2B302-AB | FORD |
| DC885716 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC383L | ROLLCO |
| BHW911E | TRW |
| BHW911 | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||