BC0592
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.40 | £ 43.68 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | VW VOLKSWAGEN |
| Weight | 4.95Kg |
| Disc Diameter | 308mm |
| Disc Thickness | 30mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC347R | RollCo |
| CA2665R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0764 | ELSTOCK |
| 830764 | ELSTOCK |
| VSBC347R | ROLLCO |
| BHS1145E | TRW |
| 7L6615124F | VAG |
| 7H0615124A | VAG |
| 7H0 615 124A | VW |
| 7L6 615 124F | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||