BC0578
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.61 | £ 45.13 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MITSUBISHI, SMART |
| Weight | 2.1kg |
| Disc Diameter | 250mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:34mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC340R | RollCo |
| CA2586R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1662 | ELSTOCK |
| 871662 | ELSTOCK |
| 4605A074 | MITSUBISHI |
| MR955008 | MITSUBISHI |
| DC73751 | REMY AUTOMOTIVE |
| RAB84862 | REMY AUTOMOTIVE |
| 454 420 0801 | SMART |
| BHQ262 | TRW |
| BHQ258 | TRW |
| BHQ258E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||