BC0574
Out Of Stock
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | FORD |
| Fuel | DIESEL |
| Weight | 4kg |
| Disc Diameter | Piston:2:4 |
| Disc Thickness | 31:33 mm |
| Piston Diameter | 2:48 mm |
| Man | BOSCH |
| Add Info | LEADING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC338R | RollCo |
| 83-2652 | ELSTOCK |
| 832652 | ELSTOCK |
| BK31-2B294-AA | FORD |
| BK312B294AA | FORD |
| 1783930 | FORD |
| 1816197 | FORD |
| BK21-2B294-AA | FORD |
| BK212B294AA | FORD |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||