BC0564
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.98 | £ 40.78 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | VW CADDY III 2004- |
| Weight | 1.7Kg |
| Disc Diameter | 253mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC331R | RollCo |
| CA3211R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1941 | ELSTOCK |
| 871941 | ELSTOCK |
| DC70954 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC331R | ROLLCO |
| BHN954 | TRW |
| BHN954E | TRW |
| 2K0615424C | VOLKSWAGEN |
| 2K0 615 424C | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||