BC0545
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.00 | £ 31.20 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CHEVROLET, DAEWOO |
| Weight | 2.18Kg |
| Disc Diameter | 236mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 1: 52mm |
| Man | DAC |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC322L | RollCo |
| CA2541 | BRAKE ENGINEERING |
| 94566890 | CHEVROLET |
| 42365533 | CHEVROLET |
| 96534637 | DAEWOO |
| 94566890 | DAEWOO |
| 42365533 | DAEWOO |
| 82-0684 | ELSTOCK |
| 820684 | ELSTOCK |
| DC83380 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC322L | ROLLCO |
| BHS1172E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||