BC0540
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 39.51 | £ 47.41 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | FORD |
| Weight | 1.64Kg |
| Disc Diameter | 278mm |
| Disc Thickness | 11mm |
| Piston Diameter | 1: 36mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC319R | RollCo |
| CA2528R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1577 | ELSTOCK |
| 871577 | ELSTOCK |
| 2T142552AA | FORD |
| 2T142552AB | FORD |
| 4387364 | FORD |
| 4500868 | FORD |
| 2T14-2552-AA | FORD |
| 2T14-2552-AB | FORD |
| DC73519 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC319R | ROLLCO |
| BHR270E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||