BC0534
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.02 | £ 37.22 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | HONDA |
| Weight | 3.4kg |
| Disc Diameter | 282mm |
| Disc Thickness | 23mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | AKEBONO |
| Add Info | FRONT, TRAILING, VENTED |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC316R | RollCo |
| 3279700 | DRI |
| 83-0779 | ELSTOCK |
| 830779 | ELSTOCK |
| 45018S9AA01 | HONDA |
| 45018S9AA02 | HONDA |
| 45018-S9A-A01 | HONDA |
| 45018-S9A-A02 | HONDA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||