BC0528
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.78 | £ 36.94 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | TOYOTA |
| Weight | 1.57Kg |
| Disc Diameter | 275mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | SUM |
| Add Info | LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC313R | RollCo |
| CA2374R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0878 | ELSTOCK |
| 830878 | ELSTOCK |
| DC83255 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC313R | ROLLCO |
| 4773042040 | TOYOTA |
| 47730-42040 | TOYOTA |
| BHZ102E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||