BC0280
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.43 | £ 40.12 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | LAND ROVER |
| Weight | 3.57Kg |
| Disc Diameter | 290mm |
| Disc Thickness | 12.6mm |
| Piston Diameter | 2: 41mm |
| Man | LCH |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC183R | RollCo |
| CA1220R | BRAKE ENGINEERING |
| 871222 | ELSTOCK |
| 87-1222 | ELSTOCK |
| DC72503 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC183R | ROLLCO |
| SMC500110 | ROVER GROUP |
| STC1264 | ROVER GROUP |
| BHS597E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||