BC0496
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 38.71 | £ 46.45 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MG |
| Weight | 2Kg |
| Disc Diameter | 240mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | LUCAS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC296R | RollCo |
| CA1985R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1364 | ELSTOCK |
| 871364 | ELSTOCK |
| DC75103 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC296R | ROLLCO |
| SMC000460 | ROVER GROUP |
| BHN175E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||