BC0243
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 38.00 | £ 45.60 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | MINI |
| Weight | 1.45Kg |
| Disc Diameter | 259mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC165L | RollCo |
| CA2444 | BRAKE ENGINEERING |
| 861842 | ELSTOCK |
| 86-1842 | ELSTOCK |
| 34216763729 | MINI |
| 3421 6763 729 | MINI |
| DC75156 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC165L | ROLLCO |
| BHQ908E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||