BC0463
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.04 | £ 31.25 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | AUDI, SEAT, VW |
| Weight | 3.4Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | GIR |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC276L | RollCo |
| 8E0 615 123D | AUDI |
| 8E0 615 123X | AUDI |
| 8E0 615 123 | AUDI |
| CA1863 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-0191 | ELSTOCK |
| 820191 | ELSTOCK |
| VSBC276L | ROLLCO |
| 8E0 615 123D | SEAT |
| 8E0 615 123X | SEAT |
| 8E0 615 123 | SEAT |
| BHW231 | TRW |
| BHW231E | TRW |
| 8E0615123D | VAG |
| 8E0615123 | VAG |
| 8E0615123X | VAG |
| 8E0 615 123D | VW |
| 8E0 615 123X | VW |
| 8E0 615 123 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||