BC0450
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.72 | £ 36.86 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | FORD, MAZDA |
| Weight | 3.28Kg |
| Disc Diameter | 274mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | PBR |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC269R | RollCo |
| CA2067R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-1666 | ELSTOCK |
| 831666 | ELSTOCK |
| 3664608 | FORD |
| 3664617 | FORD |
| 5114322 | FORD |
| XM342B118AA | FORD |
| XM342B118AB | FORD |
| XM342B118BA | FORD |
| 3664-60-8 | MAZDA |
| 3664-61-7 | MAZDA |
| 366460 | MAZDA |
| 366461 | MAZDA |
| UHY13398ZA | MAZDA |
| UHY13398Z | MAZDA |
| UHY43398Z | MAZDA |
| UHY1-33-98Z | MAZDA |
| UHY4-33-98Z | MAZDA |
| DC83761 | REMY AUTOMOTIVE |
| RAB94872 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC269R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||