BC0428
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 46.68 | £ 56.02 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | TOYOTA, VW VOLKSWAGEN |
| Weight | 5.36Kg |
| Disc Diameter | 288mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 4: 43mm |
| Man | SUM |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC258R | RollCo |
| CA1236R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0306 | ELSTOCK |
| 830306 | ELSTOCK |
| DC81883 | REMY AUTOMOTIVE |
| DC82689 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC258R | ROLLCO |
| 47730-35080 | TOYOTA |
| 47730-35140 | TOYOTA |
| 4773035080 | TOYOTA |
| 4773035140 | TOYOTA |
| 47730-35040 | TOYOTA |
| 4773035040 | TOYOTA |
| BHT154E | TRW |
| BCN141E | TRW |
| J4773035080 | VAG |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||