BC0415
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.66 | £ 42.79 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | CITROEN, FIAT, PEUGEOT |
| Weight | 4.41Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 16mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC252L | RollCo |
| CA2804 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-1918 | ELSTOCK |
| 861918 | ELSTOCK |
| 71769995 | FIAT/ MARELLI |
| 71769997 | FIAT/ MARELLI |
| 71793180 | FIAT/ MARELLI |
| 71793181 | FIAT/ MARELLI |
| 71793182 | FIAT/ MARELLI |
| 735353854 | FIAT/ MARELLI |
| 735353870 | FIAT/ MARELLI |
| 77364132 | FIAT/ MARELLI |
| 4401K4 | PEUGEOT |
| 4401.K4 | PEUGEOT |
| DC73918 | REMY AUTOMOTIVE |
| BHV648E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||