BC0403
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 38.91 | £ 46.69 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | ROVER |
| Weight | 3.56kg |
| Disc Diameter | 213mm |
| Disc Thickness | 9.5mm |
| Piston Diameter | 2:51mm |
| Man | LCH |
| Add Info | SOLID, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC246L | RollCo |
| CA17 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-0694 | ELSTOCK |
| 820694 | ELSTOCK |
| DC81622 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC246L | ROLLCO |
| GBC138 | ROVER GROUP |
| BHS239E | TRW |
| BHS241E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||