BC0394
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.44 | £ 42.53 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | FRONT RIGHT |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Fits | MITSUBISHI |
| Fuel | PETROL, DIESEL |
| Weight | 3.58 KG |
| Disc Diameter | 290mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 2:45mm |
| Man | SUMITOMO |
| Add Info | SWITCHED FROM RIGHT TO LEFT AND OPP. SIDE OF AXLE, PLEASE SEE ALSO VSBC1034R (RIGHT TO LEFT) |
| Application | Behind the axle |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC241R | RollCo |
| CA2275R | BRAKE ENGINEERING |
| 830888 | ELSTOCK |
| 83-0888 | ELSTOCK |
| MR510538 | MITSUBISHI |
| DC83129 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC241R | ROLLCO |
| BHU266 | TRW |
| BCS752E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||