BC0348
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.87 | £ 44.24 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 1.77Kg |
| Disc Diameter | 292mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 41mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC217R | RollCo |
| CA2944R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-2132 | ELSTOCK |
| 872132 | ELSTOCK |
| 87-2132-1 | ELSTOCK |
| 8721321 | ELSTOCK |
| 13275847 | ELSTOCK |
| 542151 | OPEL |
| 542153 | OPEL |
| 542167 | OPEL |
| 542198 | OPEL |
| DC74381 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC217R | ROLLCO |
| BHS996 | TRW |
| BHS996E | TRW |
| 132758847 | VAUXHALL |
| 133435568 | VAUXHALL |
| 133704462 | VAUXHALL |
| 133900032 | VAUXHALL |
| 13343568 | VAUXHALL |
| 13370462 | VAUXHALL |
| 13390032 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||