BC0384
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.15 | £ 34.98 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | HYUNDAI, KIA |
| Weight | 3.42Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | MAN |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC236R | RollCo |
| CA2970R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-1650 | ELSTOCK |
| 831650 | ELSTOCK |
| 58130-1F000 | HYUNDAI |
| 58130-2E000 | HYUNDAI |
| 58130-2E500 | HYUNDAI |
| 58190-2EA00 | HYUNDAI |
| 58190-2EA10 | HYUNDAI |
| 581301F000 | HYUNDAI |
| 581000 | HYUNDAI |
| 581302E500 | HYUNDAI |
| 581902EA00 | HYUNDAI |
| 581902EA10 | HYUNDAI |
| DC83713 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC236R | ROLLCO |
| BHS1382E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||